Yıldız Teknik Üniversite’sinde Cinsel Ayrımcı Feminist Çete

Yıldız Teknik Üniversite'sinde cinsel ayırımcı feminist çete görseli.Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Doç. Dr. Ertuğrul Sadık Efeoğlu, 3’ü profesör 6 kadın öğretim görevlisi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. “Çete oldular, ruhumu parçaladılar.”

      Yıldız Teknik Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü öğretim görevlisi Doç. Dr. Ertuğrul Sadık Efeoğlu, Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sündüz Öztürk Kasar ile aynı bölümde görev yapan öğretim görevlisi Dr. Beki Refka Haleva, öğretim görevlisi Hülya Yılmaz,   Prof. Dr. Füsun Bilir Ataseven,   Prof. Dr. Emine Zerşan Bogenç ve Doç. Dr. Ayşe Banu Karadağ için “Kişilerin huzur ve sükûnunu bozma, mobbinge dayalı iftira ile hakaret” ettikleri iddiasıyla Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
  

“İftira Attılar”

Efeoğlu, suçladığı iş arkadaşlarının kendisini “saldırgan bir psikopat” olarak nitelendirdiklerini ve bu “iftirayı” başka üniversitelerdeki meslektaşlarına ilettiklerini, adını lekeleyici, akademik kimliğini karalayıcı iftiraları artırdıklarını ileri sürdü. Efeoğlu, hakkında dekanlık tarafından 28 Ekim 2015’te açılan soruşturmaya dayanak olan Bölüm Başkanı Bayan Prof. Dr. Kasar, Bölüm Başkan Yardımcıları öğretim görevlisi Yılmaz, Dr. Haleva tarafından hazırlanıp diğer öğretim görevlilerinin de imzaladığı tutanağa da yer verdi.
  

“Erkek Elemanlar Bölümden Uzaklaştırılıyor”

“Bölümümüzde yıllardır süregelen sistemli bir bayan kadrolaşması söz konusudur” iddiasında bulunan Efeoğlu, kadrolaşmanın erkek elemanları bölümden uzaklaştırma, araştırma görevliliği için başvuran erkek adayları sınav dışında tutma önlemlerine kadar uzandığını öne sürdü. Bölümün 1992’de kuruluşunda görev aldığını, şu an 65 yaşında olduğunu da anlatan Efeoğlu, “Bölüm içindeki düşmanlık duyguları artık dayanamayacağım örgütlü bir çete eylemine dönüşmüş bulunmaktadır” dedi.
  

“Şüpheliler Huzur Bozmakta…”

Prof. Dr. Efeoğlu son gelişmelerin, benliğine ve akademik kimliğine yöneltilen bölüm içi baskıların, cinsiyetçi bir mobbing kuşatmasına dönüştüğünü açıkça gösterdiğini belirtti. Ruhsal bütünlüğünün parçalanmaması için, olası cinsel taciz, kaba söz, fiziksel saldırı gibi cinsiyetçi iftiralara maruz kalmaktan çekindiğini, şüphelilerden şikâyetçi olduğunu belirten Efeoğlu, “Şüpheliler, huzur ve sükûnumu bozmakta, manevi açıdan şahsımı yıpratmış ve yıpratmakta” ifadesini kullandı.
  

Kimsenin Haberi Yok

Suç duyurusunda bulunulan isimlerden Prof. Dr. Sündüz Öztürk Kasar, “Benim böyle bir durumdan haberim yok. Yargıya intikal etmiş bir şey hakkında konuşmak da istemiyorum. Üniversite içerisinde bir soruşturma başlatıldı ama henüz sonuçlanmadığından ve şikâyetçi taraf olduğumdan konuşmayı doğru bulmuyorum” açıklaması yaptı.
  

Mobing Nedir?

Bir veya bir grup insanın, bir kimseye veya başka bir gruba sosyal kabadayılık yapması. Ayrıca psikolojik şiddet, baskı uygulama, kuşatma, taciz, rahatsız etme veya sıkıntı vermek anlamlarına gelir.


  <<   Başlığa anonim katkıda bulunmak için tıklayın.

  Bu formu konuyu “desteklemek” amacıyla ilave içerik göndermek için kullanın.
  İçeriğiniz başlığa vereceğiniz lakap veya isimle ilave edilecektir.
  Fikriniz için daha aşağıdaki yorum bölümünü, soru için iletişim sayfasını kullanın.
  Dil bilgisi kurallarına ve kullanacağınız üsluba dikkat edin.
• Görsel, işitsel medya dosyalarının adreslerini metne ilave edebilirsiniz.
• Yazacaklarınızı bilgisayarınızdaki editörde hazırlayıp buraya kopyalarsanız internetten kaynaklanan kayıplar yaşamazsınız.
Adresiniz gizli tutulacaktır! İçeriğinizin düzenlemeniz gereken yerleri hakkında iletişime geçmek dışında hiçbir işimize yaramayacak.

 

      Aşağıda 10 adet yorum yapılmış.
10 Yorum
    • ilkerden
  1. fişleme servisi google
    • elementary
  2. Gravity
  3. kara mayını
  4. diamondstar

Bir Yorum Yapın        FazlaGercek.com-Right Trangle   Yorum için üyelik ya da mail adresi istenmiyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.