Facebook’ta Dedikodu Yapan Personel, Tazminat Ödenmeden İşten Çıkartıldı

Emsal teşkil edecek kararda, mahkeme internette yapılan dedikoduyu mobing saydı ve çalışanı haksız buldu.

 

      Dedikodu yapan çalışan, işini kaybetti. Facebook’ta mesai arkadaşının dedikodusunu yaptığı ortaya çıkan işçi, tazminatsız işten atıldı. Mahkemeye giden işçi haksız bulundu.
 

Bilgisayarını açık bırakınca yakalandı

Denizli’de meydana gelen ilginç olayda, bir çalışan, iş yerindeki bilgisayardan sosyal paylaşım sitesine girdi. Aynı iş yerinden bir süre önce çıkarılan arkadaşı ile Facebook üzerinden mesajlaşmaya başlayan işçi, bir süre sonra, bilgisayarı ve Facebook’u açık bırakarak masasından ayrıldı. Gelen mesaj seslerinden rahatsız olan başka bir çalışan, bilgisayarı kapatmak istediği esnada büyük şok yaşadı.

Hakaret dolu mesajlar işinden etti

Bilgisayarı kullanan mesai arkadaşı ile daha önce işten atılan kişinin birbirlerine gönderdikleri mesajlarda; kendisine, annesine, personel amirine yapılan hakaretleri gördü. Hemen paylaşımların çıktısını alan işçi, Facebook mesajlarını personel amirine iletti. Bunun üzerine, sosyal paylaşım sitesinden mesai arkadaşlarına hakaret eden çalışan işten çıkarıldı.

Sosyal medya mesajları işten atılmak için haklı sebep sayıldı

Tazminat almak için mahkemeye başvuran işçi umduğunu bulamadı. Denizli İş Mahkemesi, Facebookmesajlarını delil göstererek işçiyi haksız buldu. Karar Yargıtayca onandı. (İHA)

 

 FazlaGercek.com-Right Trangle  Bu başlığa, üye olmadan, mail adresi vermeden anında yorum yapabilirsiniz.
      Aşağıda 6 adet yorum yapılmış.

6 Yorum
  1. faststone
  2. İstanbulu dinliyorum sinüslerim kapalı
    • patlıcam

Bir Yorum Yapın        FazlaGercek.com-Right Trangle   Yorum için üyelik ya da mail adresi istenmiyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.