Evlilikte Bir Kocasını Değişmeye Çalışma Yanılgısı Daha

Yavuz Bingöl, Öykü Gürman, FeminizmTürkücü Yavuz Bingöl’le evlenip 8 ay sonra evliliklerini sonlandıran Öykü Gürman da eşini değiştirmeye çalışma hatasına düşmüş.

 

      Eşi Yavuz Bingöl’den ayrıldıktan sonra fazla iletişim kurmadıklarını belirten Öykü Gürman, “Yavuz’un sahip olduğu alışkanlıkları değiştirmeye çalıştım ama olmadı. Evlilikte doğru insanı bulmak lazım” şeklinde yaşadıkları ilişkiyi özetledi.
 

Albert Einstein’ın şöyle bir sözü var; Erkek evlenirken karşısındakini değiştiremeyeceğini bilir, ama kadın erkeği değiştirmek için evlenir. Psikologlar erkekler için “erkek mantıktır” diyor. Düşünüyorumda, sizce de kadınlar evlilik konusunda biraz daha hayalci değiller mi? Kişiliğinizden kaynaklanan alışkanlıklarınızı değiştirmek için, size baskı uygulayan bir kadını beğenmeye ya da mantıklı bulmaya devam edebilir miydiniz? Ben, değiştirebileceklerini zannettikleri için kocalarını kaybeden kızların babalarının da erkek olduklarını söylüyorum.
 

Yavuz Bingöl, Öykü Gürman, FeminizmFeminist egemen medyanın dolduruşuna gelen, üstün ırk düşüncesine (herşeyin iyisini ben bilirim erkekler bizden aptaldır) saplanmış ırkçı kızınızın, erkeklerle ölene dek sorunlu kalacağını biliyor olmalıydınız değil mi? Bu feminist egemen medyanın film ve dizilerini izlettirmemeniz ve ters eğitim vermeniz gerektiği anlamına da geliyor elbette.
 

Yoksa sevgili Savaş Ay gibi, geriye üstün ırk düşüncesine saplanmış, arızalı bir kız çocuğu bıraktığınız gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kalbilirsiniz. Toprağı bol olsun… Kendisi, feminist küçük kızını mirasından mahrum bırakarak feminist örgütleri canevinden vurmuştu. Verdiği sessiz tepkinin bu kadar ses getireceğini biliyor muydu acaba?
 

Usta gazeteci Savaş Ay
Usta gazeteci Savaş Ay

Feminist egemen medyamız, bunun kendi çıkarları için kötü örnek teşkil edeceğini anladığından, sadece bir iki haftada acilen hazırladıkları dizinin tanıtımını yapmaya başlamışlardı. Dizide, ölen baba tüm mirasını sadece küçük kızına bırakıyor ve büyük bir ailenin tüm fertleri de bu kıza yaltaklanmaya başlıyorlardı. Bu olay, dizilerin bize nasıl yaşayacağımızı öğreten kitlesel beyin yıkama araçları olarak kullanıldıklarını kanıtlayan örneklerden sadece bir tanesidir. Bahsettiğim diziyi, daha doğrusu gizli feminizm propagandası yapan hiçbir diziyi takip etmediğimden bu kadarını aktarabiliyorum.  

İnsan yedisinde neyse yetmişinde de odur. Gerisi sadece roldür.

Sürekli yazdığım gibi ne karşınızdakini gerçekten değiştirebilirsiniz ne de tam olarak istediğinizi bulabilirsiniz. Karşınızdaki erkeği değiştirme hayalleri kurarak evlenmeyin. Bu gerçekçi olmayan rahatsız edici çaba, hem mantıksız görünmenizi sağlar, hem de ısrar ederseniz karşınızdakinin rol yapmasıyla sonuçlanır. Kadın egosunu tatmin etmemiz gerektiğini, düzenli orgazm taklidinin işe yarayacağını sürekli söylüyorum. Ancak değiştirme çabasında ısrarcı olununca, yapılan taklitler yatak odasının dışına da taşmaya başlıyor. Yani karşınızdaki kişiye yalan atmayı öğretmiş oluyorsunuz.
Yavuz Bingöl, Öykü Gürman, Feminizm

 

Tek bir şey üzerinde uzlaşın; O da uzlaşmamak olsun.

İnsan yedisinde neyse yetmişinde de odur. Gerisi sadece roldür. Değiştirmeye çabalayarak tamamen kaybetmek yerine, asgari müştereklerde uzlaşmayı ve genel olarak da uzlaşmamayı olgun bir şekilde kabullenmeyi deneyin. Böylece, farklı kişilikte olan bir insanın, sizin yaşadığınız şekilde yaşayarak mutlu olmasının mümkün olmadığını anlayacak duygusal zekâya sahip olduğunuzu da göstermiş olursunuz. Tanıdıklarınıza, eşinizle aranızdaki farklılıkların, olgunluğunuzun getirdiği anlayış ve töleransınızın altında ezildiğini söyleyerek böbürlenin.
 

Kadın Egosu; Yerimi Kimse Dolduramaz!

Tekrar ilişki sahibi olmak ve sonrasında da çocuk hedefine ulaşmak istediğini söyleyen Gürman, Yavuz Bingöl’ün birlikteliklerinden sonra mutluluğu yakalayacağına ihtimal vermedi: “Benim yerimi kimse dolduramaz, olursa da parçalı bulutlu olur. Ben çok emek verdim. Tabii Yavuz Bey de kendine göre emek vermiştir. Pişmanlığım yok.” dedi.
 

Ruh İkizi MasalıRuh İneği T-ShirtSayın Öykü Gürman ruh ikizi diye bir şey dememiş bunu ben ekledim. Bir psikoloğumuz da, bu deyime ruh ineği diyerek bizi bir parça da olsa gerçekliğe davet ediyordu. Bu yüzden beni her duyduğumda gülümsetir. Öykü hanım bunun yerine çok fazla yorulduğunu söyleyip “Her şey bir tecrübe, çok şey öğrendim. Evlilik çok güzel bir şey, ama doğru kişiyi bulduğunda” diyerek eklemiş. Sanırım ilişkilerde, bir tarafın diğerine ya da her iki tarafın birden kendilerine rol yaptıkları ruh ikizi masalına olan inancınız hiç bitmeyecek.

Boşanma 200 Bin Liralık Tazminatla Gerçekleşti

Duruşma sadece 15 dakika sürdü. Bingöl, 100 bin maddi, 100 bin de manevi tazminatla toplamda 200 bin TL ödemeyi kabul etti. Duruşmadan sonra kısa bir süre daha konuşan Bingöl ve Gürman, daha sonra adliyeden ayrıldılar. Son olarak, bu 200 bin TL’nin neyin tazminatı olduğunu anlayamadığımı da belirterek, yaşam kategorisindeki yorumumu sonlandırıyorum.

 

 FazlaGercek.com-Right Trangle  Bu başlığa, üye olmadan, mail adresi vermeden anında yorum yapabilirsiniz.
      Aşağıda 4 adet yorum yapılmış.

4 Yorum
  1. diamondstar
  2. sesli harf
  3. ötücü kuş
    • faststone

Bir Yorum Yapın        FazlaGercek.com-Right Trangle   Yorum için üyelik ya da mail adresi istenmiyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.